Showing all 11 resultsSorted by latest
AK mag pouches & M4 Mag pouches by Chase Tactical
Ammunition Magazine Pouches designed by U.S. Veterans
Gear up with Chase Tactical mag holders, including AK mag pouches, M4 Mag pouches, MOLLE mag pouches, everything you need to carry your ammunition. Chase Tactical’s mag pouches are manufactured with the most durable tactical nylon and Mil-Spec material to endure any mission.
Filter by price
Filter by brands
Rifle/M4/AK Mag Pouches
Chase Tactical Triple Kangaroo 5.56 Mag Insert
SKU:
CT-11TK556MP
Rated 4.91 out of 5
(11)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Brand | Chase Tactical |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | 5.56/.223 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Limitless Gear ROCKET MC-R Mag Holder
SKU:
MC-R
Rated 4.00 out of 5
(3)
Black
FDE (Flat Dark Earth) Color
Grey
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 5 × 2 in |
| Color | Black, FDE (Flat Dark Earth) Color, Grey, OD Green (Olive Drab) |
| BERRY Compliant | Yes, USA Made |
| Brand | Limitless Gear |
| Manufacturer | Limitless Gear |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single 5.56mm + Shotgun Mag Pouch
SKU:
CT-20556SSP
Rated 5.00 out of 5
(11)
Coyote
Ranger Green
| Weight | .15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Brand | Chase Tactical |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | 5.56/.223, 12-Gauge Shotgun, CS Marker Rounds |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chase Tactical Triple 5.56 Hook and Loop Mag Pouch
SKU:
CT-11T556VMP
Rated 4.91 out of 5
(32)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .30 lbs |
|---|---|
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Brand | Chase Tactical |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | 5.56/.223 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chase Tactical Single 7.62 Mag Pouch
SKU:
CT-20S762P1
Rated 5.00 out of 5
(3)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Brand | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | 7.62 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chase Tactical MOLLE Clip Placard
SKU:
CT-11MCP1
Rated 5.00 out of 5
(15)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 8 × 1 in |
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Brand | Chase Tactical |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Triple Kangaroo 5.56mm + Pistol Mag Pouch
SKU:
CT-20K5PMP3
Rated 4.89 out of 5
(18)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Brand | Chase Tactical |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | .22LR, .380ACP, 9mm, .40S&W, .45ACP, 10mm, 5.56/.223 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chase Tactical 5.56 Triple Mag Pouch
SKU:
CT-20556MP3
Rated 4.88 out of 5
(16)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Brand | Chase Tactical |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | 5.56/.223 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Kangaroo Rifle + Pistol Mag Pouch
SKU:
CT-20K5PMP1
Rated 5.00 out of 5
(3)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Brand | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | .22LR, .380ACP, 9mm, .40S&W, .45ACP, 10mm, 5.56/.223 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chase Tactical Single 5.56 Mag Pouch
SKU:
CT-20556MP1
Rated 4.50 out of 5
(2)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .15 lbs |
|---|---|
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Brand | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | 5.56/.223 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chase Tactical 5.56mm Double Mag Pouch
SKU:
CT-20556MP2
Rated 5.00 out of 5
(4)
Black
Coyote
Ranger Green
| Weight | .30 lbs |
|---|---|
| Color | Black, Coyote, MultiCam, Ranger Green |
| Manufacturer | Chase Tactical |
| Brand | Chase Tactical |
| Magazine Caliber | 5.56/.223 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page